Янгиликлар

Қорақалпоғистонлик ёш олимлар Беларусга стажировкага жўнатилади

Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан Беларусь Республикасига илмий стажировкага юбориш мақсадида Қорақалпоғистон Республикаси Олий таълим ва илмий тадқиқот муассасаларининг ёш олимлари танлов асосида саралаш якунларига мувофиқ номзодлар саралаб олинди. Илмий стажировкага жорий йилнинг 11 октябридан марказлашган ҳолда юбориш режалаштирилмоқда.

Илмий стажировка давомида қўлга киритилган илғор тажрибалардан олий таълим ва илмий муассасаларининг илмий салоҳиятини мустаҳкамлаш ва республиканинг илмий-инновацион ривожлантиришни таъминлашда самарали фойдаланиш кутилмоқда.

 Беларусь Республикасига Қорқалпоғистон Республикасидан қисқа муддатли илмий стажировкага юбориладиган ёш олимларнинг

РЎЙХАТИ

Т/р

Ф.И.О.

Иш жойи ва лавозими

(илмий-тадқиқот муассасаси)

Илмий стажировканинг давомийлиги

Тадқиқот йўналиши

1.                     

Толыбаев Мурат Ержанбаевич

Қорақалпоқ давлат университети

1 ой

Археология

2.                     

Кочкарова Севара Ахмеджановна

Қорақалпоқ давлат университети

1 ой

Экология

3.                     

Нуржанов Бердах Орынбаевич

Қорақалпоқ давлат университети

2 ой

Математика

4.                     

Бекимбетов Руслан Турсынбаевич

Қорақалпоқ давлат университети

2 ой

Геотехника

5.                     

Алланиязов Гуломжон Шерниязович

Қорақалпоқ давлат университети

1 ой

Енгил саноат

6.                     

Нурымбетов Бахтияр Чимбергенович

Қорақалпоқ давлат университети

1 ой

Кимё технологиялари

7.                     

Абдирахимова Сайёра Шодиёровна

Нукус давлат педагогика институти

2 ой

Экология

8.                     

Асанов Дауранбек Жадигерович

Нукус давлат педагогика институти

1 ой

Ярим ўтказгичлар физикаси

9.                     

Шамшетова Юлдуз Махаматдиновна

Нукус давлат педагогика институти

1 ой

Филология

10.                 

Кочкарова Эзозхон Ахмеджоновна

Нукус давлат педагогика институти

2 ой

Тарих

11.                 

Абдуллаева Нурия Джалгасовн

Тошкет педиатрия тиббиёт институти Нукус филиали

2 ой

Офтальмология

12.                 

Жиемуратова Гулпаршын Кошкинбаевна

Тошкет педиатрия тиббиёт институти Нукус филиали

2 ой

Иммунология ва аллергология

13.                 

Тореев Муратбай Жуманазарович

Тошкет педиатрия тиббиёт институти Нукус филиали

2 ой

Болалар хирургияси

14.                 

Арзиев Аллабай Джалгасович

Тошкент ахборот технологиялари университети Нукус филиали

1 ой

Математика

15.                 

Сеитназаров Куанышбай Кенесбаевич

Тошкент ахборот технологиялари университети Нукус филиали

2 ой

Сунъий интеллект

16.                 

Отениязов Рашид Идрисович

Тошкент ахборот технологиялари университети Нукус филиали

2 ой

ГИС технологияси

17.                 

Зарипов Фазилбек Махсетович

Тошкент ахборот технологиялари университети Нукус филиали

2 ой

Сунъий интеллект

18.                 

Турдымуратов Эльдар Муратбаевич

Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси Қорақалпоғистон бўлими Қорақалпоғистон табиий фанлар институти

2 ой

Биоорганик кимё

19.                 

Карлыбаева Бахтыгуль Пердебаевна

Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси Қорақалпоғистон бўлими Қорақалпоғистон табиий фанлар институти

2 ой

Органик кимё

20.                 

Хажибаев Кувват Ганиевич

Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси Қорақалпоғистон бўлими Қорақалпоғистон табиий фанлар институти

2 ой

Биоорганик кимё