Dolzarb xabarlar

EʼLON! Ilmiy-texnik kengash yigʻilishlari oʻtkaziladi

Innovatsion rivojlanish vazirligi Ilmiy-texnik kengashlar tomonidan ilmiy-tadqiqot institutlari va oliy taʼlim muassasalari tomonidan bajarilayotgan fundamental, amaliy tadqiqotlar va innovatsion ishlanmalarning natijaviyligi boʻyicha 1 yillik hisobotlarni qabul qilish

JADVALI

Ilmiy-texnik kengash nomi

ITK raisi, oʻrinbosari va ilmiy kotibi

Telefon raqamlari

Ilmiy-texnik kengash yigʻilishi oʻtkaziladigan sana

Ilmiy-texnik kengash yigʻilishi oʻtkaziladigan manzil

1.

Axborotlashtirish va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish

Usmonov B.Sh. (rais),

Zaynidinov X.N. (ilmiy kotib)

238-64-03;

(98)307-63-75

238-65-19

2019 y. 15-16 yanvar, 14.00-18.00

Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, ilmiy boʻlim

2.

Tarix va ijtimoiy fanlar

Begmatov A.S. (rais) Madayeva Sh.O. (ilmiy kotib)

(90)326-69-62

(90)996-60-68

2019 y. 14-16 yanvar, 14.00-18.00

OʻzMU, ijtimoiy fanlar fakulteti binosi, 3-qavat

3.

Filologiya, psixologiya va pedagogika fanlari

Djurayev R.X. (rais) Sulaymonov A. (ilmiy kotib)

(90)999-39-30

(97) 450-16-67

2019 y. 14-17 yanvar, 14.00-18.00

Qori Niyoziy nomidagi Oʻzbekiston Pedagogika fanlari ITI

4.

Iqtisodiyot va huquq fanlari

Nazarova F. (rais, , iqtisod)

O.Muxamedjanov, (rais oʻrinbosari, huquq boʻyicha)

D.Raxmonov (ilmiy kotib)

90 9968027

90 3210979

93 7779009

2019 y. 15-18 yanvar, 14.00-18.00

Bank-moliya akademiyasi

5.

Qishloq xoʻjaligi va atrof muhit muhofazasi

Adilov M. (rais oʻrinbosari)

Doʻstmuxammedova M. (ilmiy kotib)

93 4465065

99 8536435

Alohida roʻyxat va jadval ilovada

Toshkent Davlat Agrar universiteti, ilmiy boʻlim

6.

Tibbiyot fanlari

Karimova M. (rais)

Adilxodjayev A. (ilmiy kotib)

(90)188-38-61

(90)167-75-90

2019 y. 14-16 yanvar, 14.00-18.00

Respublika ixtisoslashtirilgan koʻz mikroxirurgiya markazi

7.

Farmakologiya va farmatsevtika

Turayev A. (rais)

Muhamedxanova S. (ilmiy kotib)

(93)590-51-26

262-48-53

(93)588-46-03

2019 y. 14-16 yanvar, 14.00-18.00

Fanlar akademiyasi Bioorganika instituti

8.

Kimyoviy texnologiyalar va nanotexnologiyalar

Yunusov M. (rais)

Mirxamitova D. (ilmiy kotib)

(90)942-90-77

(93) 569-88-12

2019 y. 14-18 yanvar, 14.00-18.00

Oʻzbekiston Milliy universiteti, Kimyo fakulteti

9.

Yer toʻgʻrisidagi fanlar

Abdullayev B. (rais)

Dulabova N. (ilmiy kotib)

(90)973-33-04

(03)545-42-09

(99)862-42-09

2019 y. 15-17 yanvar, 14.00-18.00

Gidrogeologiya va injenerlik geologiyasi davlat korxonasi

10.

Kimyo fanlari

Sharipov X. (rais)

Ixtiyorova G. (ilmiy kotib)

(93)388-68-89

(97)425-11-04

2019 y., 15-18 yanvar, 14.00-18.00

Oʻzbekiston Milliy universiteti, Kimyo fakulteti

11.

Biologiya fanlari

Saatov T. (rais)

Kurbanbayev I. (ilmiy kotib)

(90)929-00-04

(90)127-14-31

(97)751-74-01

2019 y. 14-17 yanvar, 14.00-18.00

Fanlar akademiyasi bioorganika instituti

12.

Matematika, fizika. Mexanika fanlari

Artiqboyev A.(rais)

Abirov R. (ilmiy kotib)

(91)136-13-31

(90)357-97-42

2019 y., 14-19 yanvar, 14.00-18.00

Fanlar akademiyasi Prezidiumi, 227-xona

13.

Texnika fanlari

Matchanov R.(rais)

Rizayev A. (ilmiy kotib)

(93)569-32-24

(93)506-05-55

2019 y. 14-19 yanvar, 14.00-18.00

“Oʻzagrotexmash” AJ

14.

Oʻrmon xoʻjaligi

Hamzayev A. (rais)

Xoʻjayev O. (ilmiy kotib)

(90) 2765885

(99)895-14-23

2019 y. 14-15 yanvar, 14.00-18.00

Oʻzbekiston Respublikasi Oʻrmon xoʻjaligi davlat qoʻmitasi OʻXITI

15.

Arxeologiya fanlari

Asqarov A. (rais)

Aripjonov O. (ilmiy kotib)

+998712602978 (uy);

+998946445509

(97) 703-10-79

2019 y. 15-16 yanvar, 14.00-18.00

Toshkent davlat pedagogika universiteti tarix fakulteti

16.

Arxitektura, qurilish, dizayn va shaharsozlik

Ahmedov M. (rais)

Dustmetova Z. (ilmiy kotib)

(94)6845455

(90)994-35-26

2019 y. 15-16 yanvar, 14.00-18.00

Toshkent davlat Arxitektura qurilish instituti, kichik majlislar zali